Prestationskväll
En gång om året på hösten är Larimer County 4-H värd för Achievement Night. Under kvällen känner vi igen medlemmar, volontärer och ledare som gått utöver det senaste året.
Priser för vuxna ledare/volontärer
Utöver och utöver priset
Detta är ett pris för 4-H volontärer som har planerat och genomfört ett engångsevenemang eller gör mer än sina rekryterade/inskrivna förväntningar och uppgifter
Enastående Chaperone
Denna utmärkelse är till 4-H volontärer som gör unga människors resor, träning eller campingupplevelser till ett positivt, livslångt minne.
Communicator Award
Denna utmärkelse är till 4-H-volontärer som har utvecklat nyhetsbrev, handböcker, sociala medier eller personliga möten för att kommunicera med 4-H-medlemmar och familjer.
Framstående läns- eller projektledare
Denna utmärkelse är till 4-H-volontärer som har tillhandahållit extraordinärt och exemplariskt projektspecifikt ledarskap antingen på klubb- eller länsnivå.
Enastående klubborganisationsledare
Denna utmärkelse är till 4-H volontärer som har arbetat uteslutande för att göra sin klubb stark, levande och inkluderande.
Enastående distrikts-/statsledare
Denna utmärkelse är till 4-H-volontärer som har varit involverade på distrikts-/statsnivå och för att få ungdomar involverade på distrikts-/statsnivå.
4-H medlemspriser
Larimer County Special Youth Awards
- Congeniality Award
- Diligence
- Familj och konsumentliv
- Samhällstjänst (1:a, 2:a, 3:e plats tilldelas både individer och klubbar i samhällstjänst).
Nominering av Youth Leadership Specialty Award
- Nybörjare
- Lokal klubb
- Medborgarskap
- Sammantaget enastående juniorledare
- Rekordbokpris.
Community Service Awards – Club Award
- 1:a plats – Rawhiders 2 4-H Club – Stephanie Morrison & Caree Rinebarger
- 2:a plats – Bug-A-Bug-A 4-H Club – Kara Rudnick
Livestock Quiz Bowl Teammedlemmar – Senior
- Matthew Brown – North Forty 4-H Club
- Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- Sophie Dupon – North Forty 4-H Club
- Wyatt Enns – North Forty 4-H Club
- Moira Jamtgaard – Wagon Wheel 4-H Club
- Tränare – Jo Ann Belk – North Forty 4-H Club
FCS Quiz Bowl Team
- Ganah Elhemri – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- John Fisher – Harmony Hustlers 4-H Club
- Tyler Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Jessica Laffey – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Tränare – Kara Rudnick – Bug-A-Bug-A 4-H Club
FCS Skill-A-Thon
- Aya Elhemri – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Megan Fisher – Harmony Hustlers 4-H Club
- Abigail Mayfield – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Aralee Rinebarger – Rawhiders 2 4-H Club
- Tränare – Kara Rudnick
Consumer Family Living Award
- Emma Vlietstra – Bug-A-Bug-A 4-H Club
Hästutvecklingsnivåer
Västra nivå III
- Addyson Gregory – Desperados 4-H Club
- Lilah Kainer Darst – Cinch 'Em Up 4-H Club
- Reese Barrett – Desperados 4-H Club
Västra nivå IV
- Reese Barrett – Desperados 4-H Club
Engelska nivå III
- Reese Barrett – Desperados 4-H Club
Engelska nivå IV
- Reese Barrett – Desperados 4-H Club
Ranchhäst III
- Elizabeth Ciccone – Desperados 4-H Club
Nationella skyttesportlags kval
- Blake Bohlender – Shotgun – North Forty 4-H Club
- Walker Cameron – Compound Archery, .22 Rifle, Munkorg – High Country Handiworkers 4-H Club
- Daiton Crego – .22 Pistol – Friendly Few 4-H Club
- Wyatt Enns – Shotgun – North Forty 4-H Club
- Ian Foltin – Munkorg, utomhusfärdigheter – Cinch 'Em Up 4-H Club
- Garrett Hershman – Air Pistol – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Wyatt Loos – Shotgun – Sagebrush Riders 4-H Club
- Tristan Noyer – Recurve Archery – Spirit of the Poudre 4-H Club
Statsmästare i hagelgevärlag
- Blake Bohlender – North Forty 4-H Club
- Wyatt Enns – North Forty 4-H Club
- Wyatt Loos – Sagebrush Riders 4-H Club
- Emily Richardson – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Jeremiah Hilgenberg – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Josie Smith – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Tränare – Mike Conley – Länsövergripande ledare
75% Club Completion
- Berthoud Highlanders - Biz Bopp/Leslie Weibel Duke
- Bits & Pieces - Leisa Carson
- Buckeye Buck 'N Ears - Ellie Jones
- Bug-A-Bug-A - Kara Rudnick
- Cinch 'Em Up - Teresa Wilcox
- Colland Clovers - Kristin Stephens
- Kreativa händer och hjärtan - Marilyn Lasich
- Desperados - Jay Crouse
- Friendly Few - Dennis Greenwalt
- Harmony Hustlers - Dan & Susan Hutchens
- Hög höjd - Don Brehm
- High Country Handiworkers - Cindy Buckardt
- Livermore Wranglers - Adam Thode
- North Forty - Judi Blum/Charla Lacy
- Owl Canyon Critters - Sherri Jernigan/Amber Spence
- Owl Canyon Vaqueros - Jennifer Wolf
- Rawhiders 2 - Stephanie Morrison/Caree Rinebarger
- Rocky Ridge - Melissa Bennett/Timothy Moore
- Sagebrush Riders - Mary McNeal
- Spirit of the Poudre - Rose Long
- Sweetheart Riders Doug & Sharon Shirack
- Twin Mounds - Dana Engelhardt
- Valley Vaqueros - Jodie Tuxhorn
- Vagnhjul - Shannon Shreve
- Wind Dancers - Cheryl Brown/Marilyn Immeke
10-års medlemmar
- Colten Allen – Livermore Wranglers 4-H Club
- Reese Barrett – Desperados 4-H Club
- Jessica Bartmann – Harmony Hustlers 4-H Club
- Walker Cameron – High Country Handiworkers 4-H Club
- Alana Dale – Friendly Few 4-H Club
- Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- Hayden DeLucero – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Megan Fisher – Harmony Hustlers 4-H Club
- Rylan Gardner – Cinch 'Em Up 4-H Club
- Dylan Johnson – Desperados 4-H Club
- Aidan Juhl – Harmony Hustlers 4-H Club
- Truett Kitchen – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Theo Kuehn – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Jessica Laffey – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Colin Maclean – Boedecker Bunch 4-H Club
- Samantha Maclean – Boedecker Bunch 4-H Club
- Faith McGregor – NOCO Cowboys 4-H Club
- Delaney Newby – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Adeline Osborn – Colland Clovers 4-H Club
- Codi Poole – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Kellen Riedlinger – North Forty 4-H Club
- Catherine Schlagel – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Hailey Texeira – Desperados 4-H Club
- Sydney Kate Wotowey – Berthoud Highlanders 4-H Club
11-års medlemmar
- Kammi Carson – Bits & Pieces 4-H Club
- Sanjay Chatnani – Colland Clovers 4-H Club
- Sophie Dupon – North Forty 4-H Club
- Emma Harris – Wind Dancers 4-H Club
- Garrett Hershman – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Jeremiah Hilgenberg – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Tyler Kraft – North Forty 4-H Club
- Kassi Lines – High Country Handiworkers 4-H Club
- Aidan Magruder – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Daniel Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Tanner Prebish – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Nate Rogers – High Country Handiworkers 4-H Club
- Hayden Sailer – Desperados 4-H Club
- Julia Smith – Desperados 4-H Club
- Bailey Wilcox – Cinch 'Em Up 4-H Club
Sekreterares boktävling
- Champion – Boedecker Bunch 4-H Club – Logan Ruder
- Reservmästare – Desperados 4-H Club – Emily Carma
Kassörernas boktävling
- Champion – Boedecker Bunch 4-H Club – Colin Maclean
Livestock Record Book Awards
- Biff
- Jr. Champion – Shelby Craig – Wagon Wheel 4-H Club
- Jr. reservmästare – Matthew Santistevan – High Altitude 4-H Club
- Int. Champion – Elena Santistevan – High Altitude 4-H Club
- Int. Reservmästare – Brody Shreve – Wagon Wheel 4-H Club
- Sr. Champion – Delaney Newby – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Sr. reservmästare – Hailey Texeira – Desperados 4-H Club
- Cat
- Jr. Champion – (ingen)
- Jr. reservmästare – (ingen)
- Int. Mästare – Ethan Barrett – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Breanna Ryberg/Wilson – Wind Dancers 4-H Club
- Sr. Champion – Renee McCray – Desperados 4-H Club
- Sr. reservmästare – (ingen)
- Mejeri
- Jr. Co-Champion – Trista Kimball – Desperados 4-H Club
- Jr. Co-Champion – Wyatt Whitman – North Forty 4-H Club
- Jr. reservmästare – McKenzie Whitman – North Forty 4-H Club
- Int. Champion – Lincoln Porter – Twin Mounds 4-H Club
- Int. Reservmästare – Cope Story – Wagon Wheel 4-H Club
- Dog
- Jr. Champion – Alexis Sims – Wagon Wheel 4-H Club
- Jr. reservmästare – Presley Starck – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Sr. Champion – Jessica McCray – Desperados 4-H Club
- Sr. Reserve Co-Champion – Dawson Leypoldt – High Country Handiworkers 4-H Club
- Sr. Reserve Co-Champion – Hailey McNear – High Country Handiworkers 4-H Club
- Mejeri-get
- Jr. Champion – Emmit Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Jr. reservmästare – Zoey Folger – Rocky Ridge 4-H Club
- Int. Champion – Liam Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Int. Reservmästare – Skyla Massey – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Sr. Champion – Tate Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Kött get
- Jr. Champion – Carson Little – Desperados 4-H Club
- Jr. reservmästare – Harper Little – Desperados 4-H Club
- Int. Champion – Cheyanne Goss – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Reserv Co-Champion – Morgan Copeland – High Country Handiworkers 4-H Club
- Int. Reserv Co-Champion – Brody Shreve – Wagon Wheel 4-H Club
- Sr. Champion – Allison Hocker – Desperados 4-H Club
- Sr. Reserve Champion – Eden Copeland – High Country Handiworkers 4-H Club
- Häst
- Jr. Champion – Trista Kimball – Desperados 4-H Club
- Jr. reservmästare – Alexis Sims – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Champion – Esmae Alberts – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Int. Reservmästare – Dagny Brault – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Sr. Champion – Breanna Ryberg/Wilson – Wind Dancers 4-H Club
- Sr. reservmästare – Jessica McCray – Desperados 4-H Club
- Höns
- Jr. Champion – Cassandra Snyder – High Country Handiworkers 4-H Club
- Jr. reservmästare – Charlie Gilmore – High Country Handiworkers 4-H Club
- Int. Champion – Brody Shreve – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Reservmästare – Braxton Rowe – High Altitude 4-H Club
- Sr. Champion – Milana Rowe – High Altitude 4-H Club
- Sr. reservmästare – Joseph Tait Simpson – High Country Handiworkers 4-H Club
- kanin
- Int. Champion – Kylee Morris – NOCO Cowboys 4-H Club
- Fåren
- Jr. Champion – Sylvia Krier – Desperados 4-H Club
- Jr. reservmästare – Lillian Brown – Livermore Wranglers 4-H Club
- Int. Champion – Cheyanne Goss – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Reservmästare – Josiah Lacy – North Forty 4-H Club
- Sr. Champion – Alessandra Brown – Livermore Wranglers 4-H Club
- Sr. reservmästare – Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- Svin
- Jr. Champion – Sawyer White – High Altitude 4 -H Club
- Jr. reservmästare – Carson Holman – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Int. Champion – Travis VanderWal – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Cope Story – Wagon Wheel 4-H Club
- Sr. Champion – Brooke Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Sr. reservmästare – Luke Moore – Rocky Ridge 4-H Club
4-
H Congeniality Award (Ted & Mabel Thompson Award)- Aralee Rinebarger - Rawhiders 4-H Club
Diligence Award
- Elena Santistevan - High Altitude 4-H Klubb
H-Awards – Medlemmar
- 4-H Head Award – Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- 4-H Heart Award – Josie Loos – Sagebrush Riders 4-H Club
- 4-H Hands Award – Jessica Laffey – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- 4-H Health Award – Conor McNeal – Sagebrush Riders 4-H Club
Leader Awards
Ledare för 5:e året
- Lacey Adams – High Country Handiworkers 4-H Club
- Shelby Baumbach – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Ulf Borg – Desperados 4-H Club
- Tracey Brien – High Country Handiworkers 4-H Club
- Dalton Ellis – Twin Mounds 4-H Club
- Dana Engelhardt – Twin Mounds 4-H Club
- Katie Harris – Sagebrush Riders 4-H Club
- Nancy Hilgenberg – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Steve Hilgenberg – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Denise Jensen – Wagon Wheel 4-H Club
- Svetlana Koltun – High Country Handiworkers 4-H Club
- Jenna Mayfield – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Tiffany McCray – Desperados 4-H Club
- Brian Starck – Sagebrush Riders 4-H Club
- Loretta Starck - Sagebrush Riders 4-H Club
- Paige Taylor – Twin Mounds 4-H Club
- Paola Webb – Länsövergripande ledare
- Wendy Wilson – Wind Dancers 4-H Club
- Jennifer Wolf – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
Ledare för 10:e året
- Harry Banbury – Desperados 4-H Club
- Allen Delehoy – Boedecker Bunch 4-H Club
- Scott Gillespie – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Amber Hersh – NOCO Cowboys 4-H Club
- Kira Hershman – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Ellie Jones – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Tara Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Caree Rinebarger – Rawhiders 2 4-H Club
- David Smith – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Marvin Witt – Länsövergripande ledare
Ledare för 15:e året
- Cory Bensley – Länsövergripande ledare
- Julie Palmer – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Mike Schwab – North Forty 4-H Club
Ledare för 20:e året
- Rod Bergström – High Country Handiworkers 4-H Club
- Amanda Dye – Owl Canyon Critters 4-H Club
- TJ Goss – Wagon Wheel 4-H Club
- Marla Maxey – Länsövergripande ledare
- Stephanie Morrison – Rawhiders 4-H Club
- Amber Spence – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Russell Wilcox – Cinch 'Em Up 4-H Club
Ledare för 25:e året
- Jody Matsuda – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
Ledare för 30:e året
- Judi Blum – North Forty 4-H Club
- Cindy Buckardt – High Country Handiworkers 4-H Club
- Debra Dehn – Desperados 4-H Club
Årets organisationsledare
- Stephanie Morrison – Rawhiders 2 4-H Club
Årets klubb-/projektledare
- Mike Conley – Länsövergripande ledare
- Chuck Cross – Länsövergripande ledare
Årets chaperone
- Caree Rinebarger – Rawhiders 2 4-H Club
- Darrell Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
Årets Above & Beyond-ledare
- Stephanie Brault – Bug-A-Bug-A 4-H Club
H-Awards – Ledare
- 4-H Head Award – Anna Parrish – Länsövergripande ledare
- 4-H Heart Award – Shannon Shreve – Wagon Wheel 4-H Club
- 4-H Hands Award – Leisa Carson – Bits & Pieces 4-H Club
- 4-H Health Award – Susan Hutchens – Harmony Hustlers 4-H Club
Årets ledare
- Stan Heeney – Harmony Hustlers 4-H Club
Vän till 4-H
- Mountain View Dairy – Michelle Dickinson
- Association Online – Mike Schwab
- Nanna Bryce-Jones
- Jim & Jackie Easthouse
Gold Seal Record Books – 90 % och över
- Esmae Alberts – Häst – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Colten Allen – Swine – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kaylee Anderson – Beef – North Forty 4-H Club
- Levi Anderson – Beef – North Forty 4-H Club
- Wesley Anzaldua – Meat Goats – High Country Handiworkers 4-H Club
- Reese Barrett – Häst – Desperados 4-H Club
- Isaiah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Micah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Moriah Blum – Beef – North Forty 4-H Club
- Selah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Bailee Bopp – Swine – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Brynlee Bopp – Swine – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Dagny Brault – Häst – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Case Brewster – Beef – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Abigail Brown – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Alessandra Brown – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kaitlyn Brown – Får – North Forty 4-H Club
- Lillian Brown – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Emily Carman – Häst – Desperados 4-H Club
- Eden Copeland – Meat Goats – High Country Handiworkers 4-H Club
- Morgan Copeland – Meat Goats – High Country Handiworkers 4-H Club
- Shelby Craig – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Hadley Crego – Kött getter, häst, får – North Forty 4-H Club
- Kamdyn Crego – Kött getter, häst, får – North Forty 4-H Club
- Tessa Delmore – Får – North Forty 4-H Club
- Hayden DeLucero – Får – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Hailey Elmquist – Häst – Wind Dancers 4-H Club
- Samantha Elmquist – Häst – Wind Dancers 4-H Club
- Avery Enns – Beef – North Forty 4-H Club
- Corra Fetzer – Häst – Desperados 4-H Club
- Zoey Folger – Dairy Goats – Rocky Ridge 4-H Club
- Austyn Fritzler – Dairy Goats – High Country Handiworkers 4-H Club
- Colton Gebhardt – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Charlie Gilmore – Poultry – High Country Handiworkers 4-H Club
- Kennedy Goodman – Beef – High Altitude 4-H Club
- Colter Gornell – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Cheyanne Goss – Kött getter, får – Wagon Wheel 4-H Club
- Robert Greenwald – Beef – High Country Handiworkers 4-H Club
- Sean Greenwald – Beef - High Country Handiworkers 4-H Club
- Allison Hocker – Kött getter – Desperados 4-H Club
- Sydney Hocker – Får – Desperados 4-H Club
- Carson Holman – Swine – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Deena Holman – Får – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Dane Hortt – Dairy – Harmony Hustlers 4-H Club
- Quinn Hortt – Dairy - Harmony Hustlers 4-H Club
- Rowan Hummel – Swine – High Country Handiworkers 4-H Club
- Kinley Jensen – Swine - Wagon Wheel 4-H Club
- Aiden Johnson – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Rylan Johnson – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Lacey Kemper – Får – High Country Handiworkers 4-H Club
- Georgia Killough – Swine – Livermore Wranglers 4-H Club
- Trista Kimball – Mejeri, Häst – Desperados 4-H Club
- Sylvia Krier – Får – Desperados 4-H Club
- Josiah Lacy – Får – North Forty 4-H Club
- Ashlin Lewis – Beef – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Dawson Leypoldt – Hund – High Country Handiworkers 4-H Club
- Carson Little – Meat Goats – Desperados 4-H Club
- Harper Little – Meat Goats – Desperados 4-H Club
- Skyla Massey – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Alec May – Swine – Livermore Wranglers 4-H Club
- Jessica McCray – Hund, Häst – Desperados 4-H Club
- Josie McElwain – Hund – Harmony Hustlers 4-H Club
- Hailey McNear – Hund – High Country Handiworkers 4-H Club
- Mason McNear – Hund – High Country Handiworkers 4-H Club
- Brooke Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Lela Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Luke Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Kylee Morris – Rabbit – NOCO Cowboys 4-H Club
- Emily Nettleton – Hund – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Delaney Newby – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Addie Nichols – Dairy – Bits & Pieces 4-H Club
- Tristen Noyer – Meat Goats – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Evelyn Ogg – Får – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Lincoln Porter – Dairy – Twin Mounds 4-H Club
- Claire Quatrano – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Oden Quatrano – Mejerigetter – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Genesis Rivera – Dairy – High Country Handiworkers 4-H Club
- Gideon Rivera – Dairy – High Country Handiworkers 4-H Club
- Braxton Rowe – Fjäderfä – High Altitude 4-H Club
- Milana Rowe – Fjäderfä - High Altitude 4-H Club
- Jude Rudd – Hund – Bits & Pieces 4-H Club
- Jordan Ruder – Kött getter – Boedecker Bunch 4-H Club
- Breanna Ryberg/Wilson – Häst – Wind Dancers 4-H Club
- Elena Santistevan – Beef – High Altitude 4-H Club
- Matthew Santistevan – Beef – High Altitude 4-H Club
- Emma Schnell – Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Julia Schnell – Nötkött, Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Grady Sewczak – Swine – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Emmit Shearer – Dairy Goats, Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Liam Shearer – Dairy Goats – Rocky Ridge 4-H Club
- Tate Shearer – Dairy Goats, Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Brody Shreve – nötkött, getter, fjäderfä – Wagon Wheel 4-H Club
- Joseph Tait Simpson – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Alexis Sims – Hund, Häst – Wagon Wheel 4-H Club
- Hannah Smith – Swine – Desperados 4-H Club
- Julia Smith – Swine – Desperados 4-H Club
- Cassandra Snyder – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Connley Starck – Dog – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Kahl Starck – Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Presley Starck – Dog – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Sawyer Starck – Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Cope Story – Dairy, Swine – Wagon Wheel 4-H Club
- Lillia Stringham – Häst – Sweetheart Riders 4-H Club
- Hailey Texeira – Beef – Desperados 4-H Club
- Adelaide Thode – Kött getter, häst – Livermore Wranglers 4-H Club
- Caroline Thode – nötkött, får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kerwood Thode – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kizzy Thode – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Parker Thode – Meat Goats – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kaisa Tomlinson – Hund – Wagon Wheel 4-H Club
- Jace Uthmann – Swine – Livermore Wranglers 4-H Club
- Grace Van Cleave – Häst – North Forty 4-H Club
- Alexa VanderWal – Swine – Desperados 4-H Club
- Travis VanderWal – Swine – Desperados 4-H Club
- Rachel Vlietstra – Häst – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Levi Walker – Fjäderfä – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Sawyer White – Swine – High Altitude 4-H Club
- Allyson Whitman – Swine – North Forty 4-H Club
- Lillian Whitman – Meat Goats – North Forty 4-H Club
- McKenzie Whitman – Dairy, Meat Goats – North Forty 4-H Club
- Natalie Whitman – Meat Goats – North Forty 4-H Club
- Wyatt Whitman – Dairy, Swine – North Forty 4-H Club
- Avery Wilcox – Hund – Harmony Hustlers 4-H Club
- Sydney Wotowey – Får – Berthoud Highlanders 4-H Club
Community Service Awards – Club Award
- North Forty 4-H Club – Judi Blum & Charla Lacy
Community Service Awards – Individuellt pris
- 1:a plats – Lily Lacy – North Forty 4-H Club
- 2:a plats – Selah Blum – North Forty 4-H Club
Boskapsbedömare – Senior
- Drew Foley – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Brady Hopkins – Twin Mounds 4-H Club
- TJ Rice – Rawhiders 2 4-H Club
- Joshua Ryan – High Country Handiworkers 4-H Club
- Caden Schwab – North Forty 4-H Club
- Tränare – Mike Schwab – North Forty 4-H Club
Hästbedömande medlemmar
- Kammi Carson – Bits Pieces 4-H Club
- Elizabeth Ciccone – Desperados 4-H Club
- Tränare – Hailey Nicolls – Länsövergripande ledare
Livestock Quiz Bowl Teammedlemmar – Senior
- Matthew Brown – North Forty 4-H Club
- Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- Liam Jamtgaard – Rawhiders 2 4-H Club
- Moira Jamtgaard – Rawhiders 2 4-H Club
- Tränare – Jo Ann Belk – North Forty 4-H Club
FCS Skill-A-Thon
- Megan Fisher – Harmony Hustlers 4-H Club
- Tyler Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Aralee Rinebarger – Rawhiders 2 4-H Club
- Tränare – Kara Rudnick – Bug-A-Bug-A 4-H Club
Consumer Family Living Award
- Audrey Laffey - Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
Hästutvecklingsnivåer
Västra nivå III
- Elizabeth Ciccone – Desperados 4-H Club
- Hailey Elmquist – Wind Dancers 4-H Club
- Dylan Johnson – Desperados 4-H Club
- Tagan Subia – Friendly Few 4-H Club
Västra nivå IV
- Sabrina Borg – Desperados 4-H Club
- Tyler Johnson – Desperados 4-H Club
Engelska nivå III
- Elizabeth Ciccone – Desperados 4-H Club
- Hailey Elmquist – Wind Dancers 4-H Club
- Taylor Johnstone – Sagebrush Riders 4-H Club
Nationella skyttesportlags kval
- Walker Cameron – Compound Archery, .22 Pistol, .22 Rifle – High Country Handiworkers 4-H Club
- Daiton Crego – Air Pistol, .22 Rifle – Friendly Few 4-H Club
- Nicholas Freeland – Luftgevär – High Country Handiworkers 4-H Club
- Kimberly Gillespie – Compound Archery – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Audrey Laffey – Utomhusfärdigheter – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Jessica Laffey – Utomhusfärdigheter – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Tristan Noyer – Recurve Archery – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Jude Rudd – Compound Archery – Bits & Pieces 4-H Club
- Tait Simpson – Muzzleloading – High Country Handiworkers 4-H Club
- Hunter Squibb – Recurve Archery – Oberoende medlem
- Tanner Squibb – Recurve Archery - Oberoende medlem
75% Club Completion
- Berthoud Highlanders - Biz Bopp/Leslie Weibel Duke
- Bits & Pieces - Leisa Carson
- Boedecker Bunch - Lori Delehoy
- Buckeye Buck 'N Ears - Ellie Jones
- Bug-A-Bug-A - Kara Rudnick
- Cinch 'Em Up - Teresa Wilcox
- Colland Clovers - Kristin Stephens
- Kreativa händer och hjärtan - Marilyn Lasich
- Desperados - Jay Crouse
- Friendly Few - Dennis Greenwalt
- Harmony Hustlers - Dan & Susan Hutchens
- Hög höjd - Don Brehm/Darren Santistevan
- High Country Handiworkers - Cindy Buckardt
- Livermore Wranglers - Casey Stayman/Adam Thode
- NOCO Cowboys - Amber Hersh
- North Forty - Judi Blum/Charla Lacy
- Owl Canyon Critters - Sherri Jernigan/Amber Spence
- Owl Canyon Vaqueros - Jennifer Wolf
- Rocky Ridge - Melissa Bennett/Timothy Moore
- Sagebrush Riders - Mary McNeal
- Sweetheart Riders Doug & Sharon Shirack
- Twin Mounds - Dana Engelhardt
- Valley Vaqueros - Jodie Tuxhorn
- Vagnhjul - Shannon Shreve
10-års medlemmar
- Alexys Brooks – Colland Clovers 4-H Club
- Victoria Brown – Rocky Ridge 4-H Club
- Kammi Carson – Bits & Pieces 4-H Club
- Sanjay Chatnani – Colland Clovers 4-H Club
- Sophie Dupon – Rocky Mountain Light 4-H Club
- Gracelynn Farago – Soaring Eagles 4-H Club
- Reece Gazdik – Sagebrush Riders 4-H Club
- Emma Harris – Wind Dancers 4-H Club
- Garrett Hershman – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Jeremiah Hilgenberg – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Tyler Kraft – North Forty 4-H Club
- Kassi Lines – High Country Handiworkers 4-H Club
- Aidan Magruder – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Conor Maxwell – Desperados 4-H Club
- Daniel Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Cambryn Owen – Valley Vaqueros 4-H Club
- Douglas Porter – High Country Handiworkers 4-H Club
- Tanner Prebish – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Nate Rogers – High Country Handiworkers 4-H Club
- Hayden Sailer – Desperados 4-H Club
- Julia Smith – Desperados 4-H Club
- Hunter Squibb – Oberoende medlem
- Cora Watkins-Brown – Bits & Pieces 4-H Club
- Bailey Wilcox – Cinch 'Em Up 4-H Club
11-års medlemmar
- Kelly Conlon – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Hagen Gardner – Cinch 'Em Up 4-H Club
- Kimberly Gillespie – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Brady Hopkins – Twin Mounds 4-H Club
- Tyler Johnson – Desperados 4-H Club
- Tanner Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Hannah Lacy – North Forty 4-H Club
- Lily Lacy – North Forty 4-H Club
- Audrey Laffey – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Carter Lyle – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Catherine Maclean – Boedecker Bunch 4-H Club
- Jacob Masters – Spirit of the Poudre 4-H Club
- Renee McCray – Desperados 4-H Club
- Andrea Newby – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Ryan Riedlinger – North Forty 4-H Club
- Willa Rudnick – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Anna Schlagel – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Caden Schwab – North Forty 4-H Club
- Tagan Subia – Friendly Few 4-H Club
- John Yarber – Friendly Few 4-H Club
Sekreterares boktävling
- Champion – Boedecker Bunch 4-H Club – Jordan Ruder
- Reservmästare – High Altitude 4-H Club – Elena Santistevan
Kassörernas boktävling
- Champion – Boedecker Bunch 4-H Club – Logan Ruder
- Reservmästare – Livermore Wranglers 4-H Club – Jace Uthmann
Livestock Record Book Awards
- Biff
- Jr. Champion – Elena Santistevan – High Altitude 4-H Club
- Jr. reservmästare – Matthew Santistevan – High Altitude 4-H Club
- Int. Champion – Ashlynn Glover – High Altitude 4-H Club
- Int. Reservmästare – Brody Shreve – Wagon Wheel 4-H Club
- Sr. Champion – Casey Tuxhorn – Valley Vaqueros 4-H Club
- Sr. reservmästare – Hailey Texeira – Desperados 4-H Club
- Cat
- Jr. Champion – (ingen)
- Jr. reservmästare – (ingen)
- Int. Mästare – Ethan Barrett – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Breanna Ryberg/Wilson – Wind Dancers 4-H Club
- Sr. Champion – Renee McCray – Desperados 4-H Club
- Sr. reservmästare – (ingen)
- Mejeri
- Jr. Champion – Wyatt Whitman – North Forty 4-H Club
- Jr. reservmästare – Cope Story – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Champion – (ingen)
- Int. Reservmästare – (ingen)
- Sr. Champion – (ingen)
- Sr. reservmästare – (ingen)
- Dog
- Jr. Champion – Kaisa Tomlinson – Wagon Wheel 4-H Club
- Jr. reservmästare – Avery Wilcox – Harmony Hustlers 4-H Club
- Int. Champion – Jessica McCray – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Lily Fitzpatrick – Bits & Pieces 4-H Club
- Sr. Champion – Hailey McNear – High Country Handiworkers 4-H Club
- Sr. reservmästare – Reese Barrett – Desperados 4-H Club
- Mejeri-get
- Jr. Champion – Emmit Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Jr. reservmästare – Claire Quatrano – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Int. Champion – Rachel Vlietstra – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Int. Reservmästare – Liam Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Sr. Champion – Tate Shearer – Rocky Ridge 4-H Club
- Sr. reservmästare – Savannah Smith – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Kött get
- Jr. Champion – Morgan Copeland – High Country Handiworkers 4-H Club
- Jr. reservmästare – (ingen)
- Int. Champion – (ingen)
- Int. Reservmästare – (ingen)
- Sr. Champion – (ingen)
- Sr. reservmästare – (ingen)
- Häst
- Jr. Champion – Elena Santistevan – High Altitude 4-H Club
- Jr. reservmästare – Trista Kimball – Desperados 4-H Club
- Int. Champion – Jessica McCray – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Grace Van Cleave – North Forty 4-H Club
- Sr. Champion – Hailey Elmquist – Wind Dancers 4-H Club
- Sr. reservmästare – Emily Carman – Desperados 4-H Club
- Höns
- Jr. Co-Champion – Braxton Rowe – High Altitude 4-H Club
- Jr. Co- Champion – Cassandra Snyder – High Country Handiworkers 4-H Club
- Jr. reservmästare – Caden Powell – High Country Handiworkers 4-H Club
- Int. Champion – Peyton Swyers – North Forty 4-H Club
- Int. Reservmästare – (ingen)
- Sr. Champion – Amelia Macy – Harmony Hustlers 4-H Club
- Sr. reservmästare – Milana Rowe – High Altitude 4-H Club
- kanin
- Jr. Champion – Jordan Ruder – Boedecker Bunch 4-H Club
- Jr. reservmästare – (ingen)
- Int. Champion – Julianna Darmafall – Desperados 4-H Club
- Int. Reservmästare – Kylee Morris – NOCO Cowboys 4-H Club
- Sr. Champion – (ingen)
- Sr. reservmästare – (ingen)
- Champion Companion Rabbit – (ingen)
- Reserv Champion Companion Rabbit – (ingen)
- Fåren
- Jr. Champion – Makayla Ledingham – Wagon Wheel 4-H Club
- Jr. reservmästare – Katelyn Ledingham – Wagon Wheel 4-H Club
- Int. Champion – Kizzy Thode – Livermore Wranglers 4-H Club
- Int. Reservmästare – Millie Stirewalt – Sagebrush Riders 4-H Club
- Sr. Champion – Hayden DeLucero – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Sr. reservmästare – Sydney Hocker – Desperados 4-H Club
- Svin
- Jr. Champion – Reed Jensen – Wagon Wheel 4-H Club
- Jr. reservmästare – Lela Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Int. Champion – Zachary Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Int. Reservmästare – Luke Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Sr. Champion – Brooke Moore – Rocky Ridge 4-H Club
- Sr. reservmästare – Kyson McEvoy – High Altitude 4-H Club
- Total rekordbokmästare – Jessica McCray – Desperados 4-H Club
- Totalt rekordbok reservmästare – Elena Santistevan – High Altitude 4-H Club
4-H Congeniality Award (Ted & Mabel Thompson Award)
- Audrey Laffey – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
Diligence Award
- Carter Lambert – High Country Handiworkers 4-H Club
Nationell 4-H kongress
- Aya Elhemri – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Ganah Elhemri – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Tyler Kesterson – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Reece Yahn – Bug-A-Bug-A 4-H Club
H-Awards – Medlemmar
- 4-H Head Award – Josh Ryan – High Country Handiworkers 4-H Club
- 4-H Heart Award – Ryan Riedlinger – North Forty 4-H Club
- 4-H Hands Award – Tessa Delmore – North Forty 4-H Club
- 4-H Health Award – Chloe Michall – Friendly Few 4-H Club
Leader Awards
Ledare för 5:e året
- April Allen – Livermore Wranglers 4-H Club
- Curtis Buckardt – High Country Handiworkers 4-H Club
- David Erickson – High Country Handiworkers 4-H Club
- Karley Fitzgerald-Rivera – High Country Handiworkers 4-H Club
- Amy Jacoby – Sagebrush Riders 4-H Club
- Carrie Loos – Sagebrush Riders 4-H Club
- Jeremiah McConnell – Creative Hands & Hearts 4-H Club
- Lacy Michall – Friendly Few 4-H Club
- Anna Parrish – Länsövergripande 4-H-ledare
- Tracie Porter – High Country Handiworkers 4-H Club
- Katie Quatrano – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Jami Rogers – High Country Handiworkers 4-H Club
- Nathaniel Schuelke - High Country Handiworkers 4-H Club
- Casey Stayman – Livermore Wranglers 4-H Club
- Thomas Stroup – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Jennifer Tuxhorn – Valley Vaqueros 4-H Club
- Leslie Weibel Duke – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Theresa Woods – Sagebrush Riders 4-H Club
Ledare för 10:e året
- Michael Adams – High Country Handiworkers 4-H Club
- Dawn Crouse – Desperados 4-H Club
- Jay Crouse – Desperados 4-H Club
- Lori Delehoy – Boedecker Bunch 4-H Club
- Angela Gardner – Cinch 'Em Up 4-H Club
- Chase Greenwalt – Friendly Few 4-H Club
- Brian Hershman – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Seth Martin – Länsövergripande 4-H-ledare
- Donald McGregor – NOCO Cowboys 4-H Club
- Danette Meyer – Livermore Wranglers 4-H Club
- Collene Paulos – Länsövergripande ledare
- Jesse Phillips – High Country Handiworkers 4-H Club
- Karen Riedlinger – North Forty 4-H Club
- Dwight Sailer – Desperados 4-H Club
- Lesli Stearns-Scott – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Ian Webb – Länsövergripande 4-H-ledare
Ledare för 15:e året
Vickie Ackerman – Cinch 'Em Up 4-H Club
Connie Barber – Spirit of the Poudre 4-H Club
Wes Knackstedt – Länsövergripande 4-H-ledare
Tom Rudnick – Bug-A-Bug-A 4-H Club
Barbara Toomey-Moncrief – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
Jennifer Wildman – Bits & Pieces 4-H Club
Ledare för 20:e året
- Jo Ann Belk – North Forty 4-H Club
- Tanya Kisner – Cinch 'Em Up 4-H Club
Ledare för 25:e året
- Marilyn Immeke – Wind Dancers 4-H Club
- Freddie Kiefer - Länsövergripande 4-H-ledare
Ledare för 30:e året
- Cheryl Spence – Owl Canyon Critters 4-H Club
- Russell Spence – Owl Canyon Critters 4-H Club
Ledare för 35:e året
- Jodie Martin-Witt – Länsövergripande 4-H-ledare
Årets organisationsledare
- Mary McNeal – Sagebrush Riders 4-H Club
Årets klubb-/projektledare
- Mike Schwab – North Forty 4-H Club
Årets ledarledare
- John & Wendy Sedey – Rawhiders 2 4-H Club
Årets kommunikatör
- Jenelle Kemper – High Country Handiworkers 4-H Club
Årets Above & Beyond-ledare
- Amanda Dye – Owl Canyon Critters 4-H Club
H-Awards – Ledare
- 4-H Head Award – Amy Gebhardt – High Country Handiworkers 4-H Club
- 4-H Heart Award – Dale Brown – North Forty 4-H Club
- 4-H Hands Award – Brent Buckardt – High Country Handiworkers 4-H Club
- 4-H Hands Award – Curtis Buckardt – High Country Handiworkers 4-H Club
- 4-H Health Award – Marilyn Lasich – Creative Hands & Hearts 4-H Club
Årets ledare
- Sharel Cameron – High Country Handiworkers 4-H Club
Vän till 4-H
- Mountain Vet Supply – Bill DeMoss
- Poudre Valley Coop – Gordon Ledall
Gold Seal Record Books – 90 % och över
- Kaylee Anderson – Beef – North Forty 4-H Club
- Levi Anderson – Beef – North Forty 4-H Club
- Gavin Bachman – Får – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Ethan Barrett – Katt – Desperados 4-H Club
- Reese Barrett – Hund, Häst – Desperados 4-H Club
- Kailyn Blair – Dog – Bits & Pieces 4-H Club
- Micah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Moriah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Selah Blum – Får – North Forty 4-H Club
- Bailee Bopp – Swine – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Madison Brittan – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Morgan Brittan – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Abigail Brown – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kaitlyn Brown – Får – North Forty 4-H Club
- Nathan Brown – Får – North Forty 4-H Club
- Emily Carman – Häst – Desperados 4-H Club
- Anja Cikara-Gocke – Hund – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Justin Clark – Swine – North Forty 4-H Club
- Clara Coats – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Morgan Copeland – Meat Goat – High Country Handiworkers 4-H Club
- Shelby Craig – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Hadley Crego – Får – North Forty 4-H Club
- Kami Jo Crego – Får – North Forty 4-H Club
- Julianna Darmafall – Kanin – Desperados 4-H Club
- Hayden DeLucero – Får – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Paisley Dennis – Hund – High Country Highlanders 4-H Club
- Trinity Dunham – Beef – High Country Highlanders 4-H Club
- Hailey Elmquist – Häst – Wind Dancers 4-H Club
- Samantha Elmquist – Häst – Wind Dancers 4-H Club
- Owen Engelhardt – Beef – Twin Mounds 4-H Club
- Avery Enns – Beef – North Forty 4-H Clubs
- Wyatt Enns – Beef – North Forty 4-H Clubs
- Lily Fitzpatrick – Hund – Bits & Pieces 4-H Club
- Colton Gebhardt – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Charlie Gilmore – Poultry – High Country Handiworkers 4-H Club
- Ashlynn Glover – Beef – High Altitude 4-H Club
- Wyatt Gronenthal – Swine – Sagebrush Riders 4-H Club
- Emma Harris – Hund – Wind Dancers 4-H Club
- Sydney Hocker – Får – Desperados 4-H Club
- Deena Holman – Får – Buckeye Buck 'N Ears 4-H Club
- Rowan Hummel – Swine – High Country Handiworkers 4-H Club
- Reed Jensen – Swine – Wagon Wheel 4-H Club
- Maddi Jessen – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Aiden Johnson – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Avery Kemper – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Trista Kimball – Häst – Desperados 4-H Club
- Clay Kraft – Beef – North Forty 4-H Club
- Mataya Kraft – Beef – North Forty 4-H Club
- Carter Lambert – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Katelyn Ledingham – Får – Wagon Wheel 4-H Club
- Makayla Ledingham – Får – Wagon Wheel 4-H Club
- Amelia Macy – Fjäderfä – Harmony Hustlers 4-H Club
- Alec May – Swine – Livermore Wranglers 4-H Club
- Jessica McCray – Hund, Häst – Desperados 4-H Club
- Renee McCray – Katt – Desperados 4-H Club
- Kyson McEvoy – Swine – High Altitude 4-H Club
- Conor McNeal – Swine – Sagebrush Riders 4-H Club
- Hailey McNear – Hund – High Country Handiworkers 4-H Club
- Brooke Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Lela Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Luke Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Zachary Moore – Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Kylie Morris – Rabbit – NOCO Cowboys 4-H Club
- Emily Nettleton – Hund – Owl Canyon Vaqueros 4-H Club
- Delaney Newby – Beef – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Claire Quatrano – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Lexie Riedlinger – Beef – North Forty 4-H Club
- Ryan Riedlinger – Beef – North Forty 4-H Club
- Caden Powell – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Taytum Robbins – Beef – Twin Mounds 4-H Club
- Braxton Rowe – Fjäderfä – High Altitude 4-H Club
- Milana Rowe – Häst, fjäderfä - High Altitude 4-H Club
- Jude Rudd – Hund – Bits & Pieces 4-H Club
- Jordan Ruder – Rabbit – Boedecker Bunch 4-H Club
- Levi Rusch – Swine – Sagebrush Riders 4-H Club
- Breanna Ryberg/Wilson – Cat – Wind Dancers 4-H Club
- Elena Santistevan – Nötkött, Häst – High Altitude 4-H Club
- Matthew Santistevan – Nötkött, häst – High Altitude 4-H Club
- Tigran Sargsyan – Swine – High Country Handiworkers 4-H Club
- Lily Schlenker – Häst – Desperados 4-H Club
- Julia Schnell – Nötkött, Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Kole Schnell – Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Deegan Sewczak – Swine – Berthoud Highlanders 4-H Club
- Emmit Shearer – Dairy Goats, Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Liam Shearer – Dairy Goats, Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Tate Shearer – Dairy Goats, Swine – Rocky Ridge 4-H Club
- Brody Shreve – Beef – Wagon Wheel 4-H Club
- Tait Simpson – Poultry – High Country Handiworkers 4-H Club
- Lily Smith – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Savannah Smith – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Cassandra Snyder – Fjäderfä – High Country Handiworkers 4-H Club
- Hesston Starck – Swine – Sagebrush Riders 4-H Club
- Presley Starck – Dog – Rocky Mountain Light 4-H Club
- Ella Stirewalt – Får – Sagebrush Riders 4-H Club
- Millie Stirewalt – Får - Sagebrush Riders 4-H Club
- Cope Story – mjölkkor, svin – Wagon Wheel 4-H Club
- Peyton Swyers – fjäderfä, svin – North Forty 4-H Club
- Emily Texeira – Beef – Desperados 4-H Club
- Hailey Texeira – Beef – Desperados 4-H Club
- Caroline Thode – Beef – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kerwood Thode – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kizzy Thode – Får – Livermore Wranglers 4-H Club
- Kaisa Tomlinson – Hund – Wagon Wheel 4-H Club
- Casey Tuxhorn – Beef – Valley Vaqueros 4-H Club
- Grace Van Cleave – Häst – North Forty 4-H Club
- Rachel Vlietstra – Dairy Goats – Bug-A-Bug-A 4-H Club
- Levi Walker – Fjäderfä – Wagon Wheel 4-H Club
- Natalie Whitman – Fjäderfä – North Forty 4-H Club
- Wyatt Whitman – mjölkkor, svin – North Forty 4-H Club
- Avery Wilcox – Hund – Harmony Hustlers 4-H Club
- Sydney Wotowey – Får – Berthoud Highlanders 4-H Club
Uttalande om icke-diskriminering
Colorado State University Extension är en leverantör av lika möjligheter. Colorado State University diskriminerar inte på grund av funktionshinder och har åtagit sig att tillhandahålla rimliga anpassningar. CSU:s Office of Engagement and Extension säkerställer meningsfull tillgång och lika möjligheter att delta för individer vars första språk inte är engelska. Colorado State University Extension är en proveedor que of recece igualdad de oportunidades.
Colorado State University ingen discrimina por motivos de discapacidad y se compromete a proporcionar adaptaciones razonables. Office of Engagement and Extension de CSU garantiza acceso significativo e igualdad de oportunidades para participar a las personas quienes su primer idioma no es el inglés.
Col.st/ll0t3
Larimer County Colorado State University Extension
ADRESS
1525 Blue Spruce Dr.
Fort Collins, CO 80524-2004
Telefon: (970) 498-6000
7:30–4:30
Måndag - fredag
Anmäl dig till vårt e-nyhetsbrev.
Vårt kontor följer Larimer County Holiday Calendar för kontorsstängningar.